pozycjonowanie SEMSOS
semsos baner

Czy chcesz aby pozycja twojej witryny w wyszukiwarce Google była bardzo wysoka? Zakładamy że kazdy posiadacz witryny pragnie tego aby była widoczna.

Czy mogę sam pozycjonować swoją witrynę?

Oczywiście. Pozycjonowanie witryn nie jest skomplikowanym procesem ale żeby zrobić to poprawnie trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Czy działania SEO wpływają na pozycję w wynikach wyszukiwania?

Tak. Większość działań SEO wpływa na pozycję ale nie wszystkie. Niektóre elementy danych strukturalnych, wpływają na sposób wyświetlania się wyników wyszukiwania ale nie na pozycję w wyszukiwarce. Więcej informacji na temat danych strukturalnych, znajdziecie w moim blogu.

Od czego zacząć pozycjonowanie witryny?

Podstawą jest sprawdzenie czym tak naprawdę jest nasza witryna. Jeśli jest to ręcznie przygotowana strona w html/php, bez własnego systemu CMS z ang. „Content Management System” czyli systemu zarządzania treścią, takiego jak Joomla, WordPress czy Drupal, zarządzanie jej treścią i strukturą nie będzie łatwym zadaniem. Pamiętaj aby zapytać w jakim systemie została przygotowana strona oraz czy można w łatwy sposób zarządzać jej treścią aby później podczas pozycjonowania nie było przykrych niespodzianek.

Jak przygotować strukturę witryny do pozycjonowania?

Kluczem są oczywiście linki wewnętrzne które będą wskazywały na podstrony z określonymi słowami kluczowymi w linku. Tutaj trzeba poważnie zastanowić się jakie frazy będą atrakcyjne dla potencjalnych odbiorców witryny. Dzięki temu nie musimy dobierać nazwy witryny aby zawierała określone słowa kluczowe tak jak np. pozycjonowaniestron.pl, możemy to załatwić w ten sposób: smesos.pl/pozycjonowanieston. Oczywiście, jeśli mamy do dyspozycji wiele nazw oraz budżet na domeny możemy przygotować landing page na każde możliwe słowo kluczowe co będzie działaniem najskuteczniejszym ale i najdroższym.

Co to są meta opisy i jak je stosować?

Gdy już zbudujemy linki wewnętrzne, wypadało by każdej podstronie nadać tytuł i opis aby uniemożliwić automatyczne dobieranie treści wyświetlanych w wyszukiwarce. Jeśli nie ustalimy tytułu i opisu, Google podsunie najbardziej trafną treść w oparciu o algorytm który jest bardzo dobry ale nie doskonały. Na przykładzie opis który został zadany.

Ręcznie wygenerowany opis umożliwia spełnienie roli reklamy w bezpłatnych wynikach wyszukiwania

Co powinien zawierać tytuł i opis przez nas stworzony?

W tytule jak i w treści opisu powinny zawierać się słowa kluczowe które będą adekwatne do frazy szukanej przez użytkownika wyszukiwarki. W opisie powinna znaleźć się treść wzywająca do działania CTA, z ang. Call to Action – wejdź, odwiedź, zobacz, skorzystaj, zadzwoń. Taki rodzaj treści jest zawsze lepiej odbierany nie tylko przez silnik wyszukiwania ale i przez użytkowników.

Dlaczego ważna jest treść w naszej witrynie?

Aktualnie silnik wyszukiwania Google rozpoznaje zdania i weryfikuje poprawność stylistyczną zawartości. Jeśli tekst jest napisany poprawnie stylistycznie, zawiera dużo słów kluczowych adekwatnych do zapytania w przeglądarce, jest unikatowy to możemy przyjąć że roboty przyjmą treść do indeksu i poprawnie ją skatalogują w silniku wyszukiwania.

Czy to wystarczy do poprawienia pozycji strony w Google?

Nie, to nie wystarczy. Gdy mamy już domenę, strukturę stron, opisy, nagłówki i treści, pora podpiąć analitykę do naszej strony. Strona musi zostać zindeksowana przez roboty indeksujące, a my powinniśmy mieć świadomość ile razy nasza strona wyświetlała się w bezpłatnych wynikach oraz które z naszych słów kluczowych generują wejścia na stronę. Aby podłączyć pełną analitykę korzystamy z dwóch narzędzi: GSC – z ang. Google Search Console czyli konsola wyszukiwania Google oraz GA z ang. Google Analytics – Analityka Google.

Jakie działania nalezy prowadzić na zoptymalizowanej witrynie aby dalej poprawiać pozycję w wynikach wyszukiwania?

Gdy już wszelkie operacje SEO na witrynie zostały dokonane, należy zająć się linkowaniem zewnętrznym do witryny. Proces powinien uruchomić się samoczynnie, w raz ze wzrostem popularności witryny ale w praktyce potrzebny jest kopniak na start. Tutaj należy pomyśleć o forach, blogach, serwisach i artykułach sponsorowanych, które szpikujemy linkami do naszej witryny. Więcej o linkowaniu znajdziesz Tutaj.

Które treści mają priorytet przed innymi?

Aktualnie Przyspieszone Strony Mobilne, AMP z ang. Accelerated Mobile Pages, mają priorytet przed innymi wynikami wyszukiwania, ponieważ użytkownicy smartfonów generują najwięcej zapytań do sieci wyszukiwania.

WhatsApp us