Prowadzisz Bloga i Chcesz na Nim Zarobić?

zarabianie na blogu
Tak zarabia jeden z moich blogów.

Na temat zarabiania w sieci powstały już miliony publikacji i materiałów, a ja postanowiłem że skupię się na tym jak to umożliwić gronu osób które publikują w sieci ale jeszcze jej nie monetyzują. Podstawowym aspektem jest ustawienie AMP, czyli przyspieszonych stron mobilnych. Prawdą jest że przyspieszone strony mobilne lepiej konwertują i pozwalają na większy zysk z emisji reklam. Nie każdy jednak zgodzi się z tym, że AMP jest dla niego priorytetem, zwłaszcza gdy serwuje reklamy oparte o skrypty java, które są usuwane z przyspieszonych stron mobilnych AMP

Na Czym Polega Zarabianie na Blogach?

Blogiem można zarobić na kilka sposobów. Jednym z najbardziej popularnych jest serwowanie reklam w treści. Służy do tego wiele narzędzi ogólnodostępnych w sieci, natomiast ja używam Google AdSense. Serwując reklamy musimy jednak pamiętać, że przez nadmierną ilość reklam nasz materiał może stać się nieczytelny a nawet odstraszający. Aby użytkownicy naszej witryny angażowali się w treść i spędzali u nas więcej czasu, serwis nie może być nadmiernie nasycony reklamami. Musimy kontrolować ile reklam ma serwować każdy wpis w naszym blogu oraz gdzie mają się one wyświetlać.

Inne Sposoby Zarabiania na Blogach

Jeśli jesteśmy influenecerami, możemy przygotowywać materiały bezpośrednio dla Klientów, z którymi ustalamy jaka treść powinna zostać opublikowana. Możemy również umieszczać w swoim blogu artykuły sponsorowane i wymieniać się linkami z innymi blogerami, co pozytywnie będzie wpływało na pozycję naszego bloga w sieci wyszukiwania.

Monetyzacja Witryn Opartych o WordPress

Zajmujemy się konfiguracją AdSense dla witryn internetowych opartych o silnik WordPress. Pomagamy w ustawieniu przyspieszonych stron mobilnych AMP w WordPress, wraz z analityką Google Analytics dla AMP. Przy wykorzystaniu ogólnodostępnych narzędzi ustawiamy kontenery do serwowania reklam aby były kierowane tam gdzie powinny być wyświetlane.

Jeśli potrzebujesz pomocy w monetyzacji bloga wordpress, skontaktuj się ze mną.

WhatsApp us