Przyspieszone Strony Mobilne AMP

AMP

Czym są Strony AMP – Przyspieszone Strony Mobilne?

AMP – z ang. „Accelerated Mobile Pages” to statyczne, uproszczone, zgodnie ze standardem Google, strony mobilne. Strony AMP przechowywane są na super szybkich serwerach Google, dzięki czemu ich ładowanie jest niemalże natychmiastowe.

Po co warto stworzyć przyspieszone strony mobilne?

Strony AMP oprócz przyspieszonego ładowania, mają jeszcze jedną zaletę. Mianowicie nadrzędny priorytet wyświetlania się w wynikach wyszukiwania, w wyszukiwarce Google.  Zatem jeśli mamy dwie konkurujące o pozycję strony, jedna będzie stroną AMP, a druga super szybką stroną dostosowaną do urządzeń mobilnych i w pełni responsywną, priorytet nadal będzie miała strona AMP, czyli wyświetli się ponad wszelkimi stronami bez AMP.

Posiadam WordPress, czy mogę ustawić go jako przyspieszoną stronę mobilną?

Strona główna WordPress nie może być stroną AMP, z uwagi na standard w jakim jest stworzona ale wszelkie podstrony oraz wpisy w blogu można z dużą łatwością uczynić stronami AMP, a służy do tego wtyczka stworzona przy współpracy z Google. Dowiedz się więcej na temat wtyczki AMP.

Jak wyglądają wyniki wyszukiwania z przyspieszonymi stronami AMP?

Poniżej fragment wyników wyszukiwania obrazujący wygląd strony AMP w wyszukiwarce.

Mała ikona z symbolem błyskawicy sygnalizuje że jest to przyspieszona strona mobilna AMP

Czy przyspieszone strony mobilne można wykorzystać w AdWords?

Tak, aktualnie można kierować reklamy mobilne na Landing Page będący Przyspieszoną Stroną Mobilną AMP.  AMP jest szybszy niż typowe strony dostosowane do urządzeń mobilnych, przez co pozwala na poprawę wyniku jakości waszych reklam, w konsekwencji na zmniejszenie kosztów reklamowych.

Rate this post

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

WhatsApp us